První hodina

 

Děkujeme, že jste si už přečetli článek „O NÁS“ a chystáte se na první hodinu. V následujícím článku vám zhruba popíšeme jak taková první hodina bude vypadat. Co s sebou a na co je potřeba se připravit.

 

Při první návštěvě se výcviku jako takového obvykle neúčastníte, pokud se s výcvikářem s ohledem na jeho možnosti se vám individuálně věnovat nedomluvíte jinak. První hodina slouží spíše na seznámení se s chodem cvičiště, rozkoukání vás a vašeho pejska. Podíváte se jak u nás výcvik probíhá, a zvážíte zda se chcete výcvikových hodin dále účastnit. Odpovíme vám na všechny vaše dotazy a řekneme jak by výcvik ve vašem konkrétním případě vypadal dále. Za tuto první hodinu u nás nic neplatíte.

 

 

 

 

PŘI NÁVŠTĚVĚ NAŠEHO CVIČIŠTĚ RESPEKTUJTE PROSÍM NÁSLEDUJÍCÍ:

 

BEZPEČNOST – BRANKA – před vstupem na cvičiště prosím vyčkejte za malou dřevěnou brankou, která odděluje vstupní prostor od výcvikového placu. Do samotného výcvikového prostoru vstupujte až po vyzvání výcvikáře nebo dalších přítomných osob.

 

Každá „první hodina“ u nás může vypadat jinak. Počet trenérů se v závislosti na závodní sezóně může lišit, stejně tak jako počet cvičících, kteří dorazí na hodinu spolu s vámi. Je rozdíl když je přítomno na jednoho trenéra 10 cvičících týmů, kterým se věnuje a když jsou přítomni dva trenéři na 5 cvičících týmů. Zejména na jaře a na podzim naše cvičiště zažívá „boom“ nových zájemců, stávající členové pilují poslední detaily na závody a zkoušky.

 

Neuznáváme styl „pustíme pejsky, ať si krásně běhají a tím se skvěle socializují“ . Hra je nejlepší nástroj pro budování společného vztahu. Snad každý majitel psa si přeje, aby si jejich pes druhých psů nevšímal, neutíkal za nimi a případně se nechal odvolat. Tímto je ale učíte přesný opak. Podporujeme správnou socializaci, při které by se nikdy nemělo stávat, že by pes přebíral špatné chování od druhých, bál se nebo byl obtěžován.

 

Výcvik psa by vždy měla provádět osoba, která jej fyzicky zvládne

 

Zvažte samostatnost svých dětí. Hlídání dětí na cvičišti není zajištěno, hrozí nebezpečí úrazu. Soustředit se na výcvik a věnovat se při tom dětem nezvládnete.

 

Před výcvikem PSA NEKRMTE a dostatečně jej VYVENČETE

 

 

Na tréninku učíme především vás, jak s pejskem správně pracovat. Trénink vašeho psa pak probíhá z 90% mimo cvičák. (při vycházkách, na veřejnosti, doma, při návštěvách apod.) Zvažte prosím své představy a cíle. Cvičení jednou týdně je nedostatečné a je to ztráta času jak pro vás, tak pro nás. Výhodou je, že už jen 10 minut intenzivní práce denně vás dokáže posunout mnohem dál. Spousta věcí z tréninku probíhá už jen v době, kdy jste s ním v kontaktu.

 

Berte v potaz, že váš pejsek přichází na zcela neznámé místo, plné cizích pachů, lidí a psů. To, co hravě zvládá doma v obýváku nebo na zahradě v cizím prostředí vůbec umět nemusí. Nemějte na něj přehnané požadavky!

 

Pokud vám není něco jasného, ptejte se. Nikdy se svým psem necvičte něco, čemu sami nerozumíte!

 

Výcvik by měl být především dobrou zábavou pro vás a vašeho psa, měl by přinášet radost ze společně odvedené práce. Ke cvičení by jste měli přistupovat pozitivně a být pro svého psa dobrým vůdcem a zároveň oporou. Necvičte, pokud na to nemáte náladu a nebaví vás to.

 

 

CO S SEBOU

Na první hodinu vezměte očkovací průkaz psa. Pes musí mít platné očkování a být ošetřen proti blechám

 

S sebou si VŽDY vezměte VELKÉ MNOŽSTVÍ LÁKAVÝCH PAMLSKŮ a oblíbenou hračku psa

 

Ideální je kvalitní, široký obojek z látky nebo kůže. Může být i kovový jednořadový.

 

Vodítko – ideální délka je 1 – 1,5m. Zcela nevhodné je navíjecí tzv. „flexi“ vodítko